Iglotech – Poznaj naszą historię!

W 2023 r. hurtownia Iglotech obchodzi jubileusz 30 lat istnienia na rynku. 30 lat ciężkiej pracy, odważnych decyzji, lecz także lat pełnych wyzwań, sukcesów i rozwoju. Lat na przestrzeni, których firma ugruntowała swoją pozycję i stała się jednym z wiodących liderów branży HVAC&R. Poznaj naszą historię!

Rodzinna firma z polskim kapitałem

W dzisiejszych czasach, kiedy to wiele przedsiębiorstw przemija w ciągu kilku lat, osiągnięcie niczym niezakłóconej, wiodącej pozycji na polskim rynku jest godne podziwu. Od momentu założenia hurtowni  Iglotech, czyli od 13 lipca 1993 r., mija właśnie 30 lat. Z perspektywy czasu patrzymy na przebytą drogę z ogromną satysfakcją!

Firma Iglotech zaczynała skromnie, w gronie rodzinnym. Jako marzenie dwóch osób – Leszka Bystrzyckiego i Rafała Ostrowskiego – o stworzeniu czegoś wyjątkowego. Pierwotnie w ofercie hurtowni były wyłącznie elementy z zakresu chłodnictwa. Początki hurtowni nie były łatwe, ale dzięki determinacji i zaangażowaniu założycieli udało się przetrwać trudności i systematycznie rozwijać ofertę. Każdy rok przynosił nowe wyzwania, lecz także wielkie możliwości rozwoju. Z perspektywy czasu najważniejsze z nich to wprowadzenie do oferty systemów klimatyzacji, otworzenie własnej produkcji elementów wentylacyjnych, stacji przetaczania czynników chłodniczych oraz dystrybucja pomp ciepła.  Umożliwiło to rozszerzenie profilu działalności i zdobycie stabilnej pozycji na rynku HVAC&R.

kroki milowe hurtowni IglotechWięcej o historii firmy przeczytasz tutaj

Grupa Iglotech – Zaufany Partner w branży HVAC&R

Przez te wszystkie lata, nasza firma przekształciła się w zaawansowaną strukturę czterech spółek, ściśle współpracujących ze sobą w zakresie doradztwa, produkcji, sprzedaży i dostaw towarów branży HVAC&R. Aktualnie Iglotech to nie tylko dostawca, lecz przede wszystkich dystrybutor światowych marek oraz producent elementów wentylacyjnych. Posiadamy również własną stację przetaczania czynnika chłodniczego,  co stanowi o dużej przewadze konkurencyjnej.

Hurtownia blisko Ciebie

14 oddziałów w największych miastach w Polsce, 32000 m kw powierzchni biurowo-magazynowej, strategiczne centrum logistyczne w Polsce Północnej, znakomite wyniki sprzedażowe – to bilans jaki osiągnął Iglotech w ciągu trzech minionych dekad. Wagę naszych doświadczeń obrazują powyższe liczby, lecz przede wszystkim relacje, jakie zbudowaliśmy w ciągu tych lat.  W Iglotech cenimy relacje oparte na szacunku, zaufaniu oraz lojalności. To stanowi kluczowy kapitał firmy. Za naszym sukcesem stoi cały zespół ludzi – zaangażowanych, z profesjonalnym podejściem do każdego – Klienta, Dostawcy, Współpracownika. Zawsze blisko Ciebie.

Firma odpowiedzialna społecznie

Przez cały czas dynamicznego rozwoju nigdy nie zapomnieliśmy jednak o społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspieramy lokalne inicjatywy społeczne i stowarzyszenia charytatywne. Angażujemy się w projekty na rzecz rozwoju lokalnych społeczności i promocji zdrowego trybu życia. Pragniemy nadal rozwijać naszą działalność społeczną, by uczynić świat nieco lepszym miejscem.

O sponsoringach Iglotech przeczytasz tutaj

Plany na przyszłość

Jesteśmy gotowi na to co przyniesie kolejne 30 lat. Wiemy, że Iglotech ma wciąż wiele do zaoferowania. Będziemy kontynuować naszą misję, tworząc innowacyjne, energooszczędne urządzenia, nawiązując nowe partnerstwa i dostarczając naszym Klientom najwyższej jakości towary, niezmiennie gwarantując kompleksowe zaopatrzenie każdej inwestycji. Razem z naszym Zespołem i Klientami  pokonamy kolejne wyzwania w drodze na sam szczyt.

Poznaj historię Iglotech!

Jubileusz jest nie tylko czasem celebracji, ale również  doskonałą okazją do podsumowań, refleksji i wdzięczności. Dziękujemy wszystkim naszym Klientom, Partnerom Biznesowym, Pracownikom i Współpracownikom za zaufanie, wsparcie i wkład w rozwój hurtowni, które umożliwiły nam osiągnięcie tego Jubileuszu. To dzięki Wam udało nam się osiągnąć to, gdzie jesteśmy dzisiaj. Jesteście częścią naszej historii!