Nowe dofinansowanie na zakup pomp ciepła Neoheat – dostępnych wyłącznie w hurtowni Iglotech
Dla wszystkich tych, którzy wciąż zastanawiają się nad inwestycją w system grzewczy z pompą ciepła – mamy dobre wieści. Od 2024 r. możliwe będzie uzyskanie bezzwrotnej dotacji na zakup powietrznej pompy ciepła Neoheat. Można zyskać nawet do 2207 zł! Sprawdź szczegóły!
Bezzwrotne dofinansowanie do pomp ciepła – klucz do jeszcze większych oszczędności
Dzięki współpracy hurtowni wentylacyjno-klimatyzacyjnej Iglotech z firmą EnMS od 2024 r. Inwestorzy mogą zyskać dodatkowe dofinansowanie, które jest całkowicie bezzwrotne. Stanowi to rewolucyjny krok w wspieraniu gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w inwestycję w pompy ciepła. Ta dodatkowa forma wsparcia zachęca do zastosowania jednego z najbardziej opłacalnych rozwiązań energetycznych, jednocześnie minimalizuje początkowe obciążenia finansowe dla beneficjentów.
Instalatorze czy wiesz, że?Twoi Klienci wymieniając stary piec na pompę ciepła Neoheat mogą uzyskać dodatkowe dofinansowanie w wysokości ok. 2200 zł!
Dla kogo nowa dotacja do pomp ciepła?
Beneficjentem programu może zostać każdy kto jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego lub przedsiębiorstwa i planuje modernizację istniejącej instalacji grzewczej w tym budynku.
Na co nowa dotacja?
Wsparcie można otrzymać wymieniając stare źródło ciepła m.in. na powietrzną pompę ciepła Neoheat. Dotacja finansowana jest ze środków przedsiębiorstw sprzedających energię elektryczną, ciepło sieciowe czy paliwa gazowe. Minimalna klasa efektywności energetycznej klasyfikowana w programie to A+ natomiast wszystkie wydajności pomp ciepła Neoheat posiadają klasy od A+ do A+++.
Polecane produkty
Równoczesne dofinansowania – więcej korzyści dla Inwestorów
Co warto podkreślić, nowe dofinansowanie nie wyklucza korzystania z innych programów rządowych wsparcia finansowego. To oznacza, że inwestorzy mogą równocześnie korzystać z różnych źródeł finansowania – Czyste Powietrze, czy Mój Prąd; zwiększając ogólną korzyść z inwestycji w odnawialne źródła energii. Dofinansowanie bezzwrotne może współistnieć z kredytami, ulgami podatkowymi i innymi programami pomocowymi, co sprawia, że pompy ciepła Neoheat stają się jeszcze bardziej atrakcyjną opcją dla przyszłych użytkowników. Dodatkowe dofinansowanie pozwala zwiększyć całkowitą sumę dofinansowania dostępną dla modernizacji systemu grzewczego.
Wysokość dofinansowania – od czego zależy?
Dofinansowanie jest wyliczane na podstawie roku z którego pochodzi budynek oraz np. rodzaju montowanego urządzenia. Dla budynków wybudowanych przed 1971 r. przy zakupie pompy ciepła Neoheat dofinansowanie będzie wynosiło 2069,44 zł.
Jak skorzystać z nowego dofinansowania do pompy ciepła? To proste – z Twoją pomocą Inwestor zrobi to w kilku krokach
Instalatorze – poznaj pakiet korzyści sprzedając pompy ciepła Neoheat z nowym dofinansowaniem:
Zastosowanie pomp ciepła przynosi wiele korzyści zarówno Inwestorom, jak i dla całego społeczeństwa. Po pierwsze, są one bardziej przyjazne dla środowiska, emitując znacznie mniej gazów cieplarnianych w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Ponadto, pompy ciepła są znacznie bardziej efektywne energetycznie, co przekłada się na obniżenie rachunków za energię.
Nowe dofinansowanie sprzyja więc nie tylko ochronie środowiska i poprawie efektywności energetycznej gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, ale sprzyja również zwiększeniu konkurencyjności pomp ciepła Neoheat na rynku urządzeń grzewczych. To inwestycja, która Ci się opłaca!
Potrzebujesz więcej informacji o pompach ciepła Neoheat i nowego dofinansowania – zapoznaj się z FAQ:
Kto otrzyma nowe dofinansowanie do zakupu pompy ciepła?
Inwestor, jeżeli wymienia system grzewczy na instalację z powietrzną pompą ciepła Neoheat, jest właścicielem budynku oraz poprawnie skompletuje dokumentację instalacji. Budżet programu wynosi 24 mln zł, natomiast pompy ciepła Neoheat spełniają wymóg techniczny programu jakim jest minimalna klasa efektywności energetycznej A+ dla pomp ciepła typu powietrze-woda.
Skąd pochodzi nowe dofinansowanie na pompy ciepła?
Dofinansowanie pochodzi ze środków podmiotów zobowiązanych przyznawane jest na wymianę przez odbiorcę końcowego dotychczasowego źródła ciepła. Przedsiębiorstwa działające w sektorze energetyki mają obowiązek realizacji rocznych oszczędności energii finalnej, wynoszących 1,5% od ilości zużywanej energii elektrycznej, ciepła i gazu ziemnego, lub w przedziale od 0,2% do 1% od ilości paliw ciekłych dostarczonych odbiorcom końcowym na obszarze Polski. Wymagany coroczny poziom oszczędności energetycznych może zostać osiągnięty poprzez generowanie efektywności energetycznej u odbiorców energii poprzez wsparcie finansowe ich projektów, takich jak np. wymiana kotłów na pompy ciepła lub podłączenie do sieci ciepłowniczej. EnMS Polska od 14 lat oferuje firmom energetycznym usługę, która umożliwia udokumentowanie uzyskanych oszczędności energetycznych u ostatecznych odbiorców energii. Ten proces obejmuje finansowe wsparcie w realizacji projektów poprawy efektywności energetycznej u tych odbiorców w ramach programów dofinansowań, których EnMS Polska jest operatorem. Dzięki współpracy z hurtownią wentylacyjno-klimatyzacyjną Iglotech Instalatorzy uczestniczący w programach dofinansowania aktywnie wspierają swoich klientów w procesie podejmowania decyzji o modernizacji przestarzałych źródeł ciepła.
Czy dofinansowanie na pompy ciepła Neoheat można załatwić z domu?
Tak – jeżeli Inwestor preferuje podpisanie umowy online wszystkie formalności mogą zostać szybko i sprawnie zrealizowane, bez potrzeby stania w kolejkach itd. Nad przebiegiem procesu otrzymania dofinansowania czuwa EnMS Polska.
Split czy monoblok – na którą pompę ciepła można zyskać bezzwrotne dofinansowanie?
Pompy ciepła powietrze-woda wyróżniają dwa rodzaje urządzeń. Tak naprawdę różnica tkwi w budowie jednostek oraz montażu w budynku.
Pompy ciepła split składają się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej połączonych ze sobą przewodami z czynnikiem chłodniczym. W jednostce zewnętrznej znajduje się wentylator, parownik – czyli wymiennik ciepła powietrze zewnętrze/freon oraz sprężarka. Jednostka wewnętrzna składa się natomiast ze skraplacza, czyli wymiennika ciepła freon/woda oraz pompy obiegowej, która tłoczy wodę grzewczą do instalacji odbiorczej. Montaż pompy ciepła split zgodnie z Dyrektywą Unijną musi być realizowany przez wykonawcę, legitymującego się uprawnieniami F-gazowymi. Skorzystaj z naszej mapy – znajdź sprawdzonego instalatora pompy ciepła! Pompa ciepła monoblok są łatwiejsze w montażu, ponieważ składają się tylko z jednej jednostki montowanej na zewnątrz i sterownika umieszczonego w dowolnym miejscu w budynku. Kompletny układ chłodniczy znajduje się we wnętrzu urządzenia, a więc instalacja wymaga tylko podłączenia centralnego ogrzewania. Bez względu czy Inwestor zdecyduje się na zakup pompy typu split czy monoblok – przysługuje mu prawo do dofinansowania.