Firma

Grupa Iglotech

Iglotech Group to sieć spółek ściśle powiązana strukturą właścicielską: Iglotech Sp. z o.o., Refsystem Sp. z o.o., Neovent Sp. z o.o, oraz Esprom Sp. z o.o. Firmy działają w zakresie doradztwa, produkcji, sprzedaży i dostaw towarów branży HVAC&R. 

Dążymy do zapewnienia Partnerom Handlowym dostępu do jak najwyższej jakości komponentów i gotowych produktów, a także towarów najlepszych marek, z dostawą możliwie w jak najkrótszym czasie i konkurencyjnej cenie. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dedykowane do dużych inwestycji komercyjnych, jak i na potrzeby indywidualnych odbiorców.

Zakres działalności Grupy Iglotech koncentruje się na sprzedaży hurtowej do odbiorcy branży HVAC&R, produkcji elementów wentylacyjnych oraz dystrybucji na terenie Polski i Europy.

Prezesi Iglotech Group

Misja i wizja

Misją firmy, która towarzyszy nam od samego początku działalności jest dostarczanie profesjonalnych i kompleksowych usług swoim Klientom. Szczególnie ważna jest dla nas sprawna komunikacja. Produkty mają dotrzeć do Odbiorców możliwie jak najszybciej, a doradztwo techniczne w pełni satysfakcjonować Partnerów biznesowych.

Nasza kadra przechodzi bardzo staranne szkolenie. Każdy, kto zdecyduje się na współpracę z Iglotech doświadczy nie tylko fachowej obsługi, ale również pełnego życzliwości traktowania. Wierzymy, że nieustanne ulepszanie wykorzystywanych kanałów komunikacji i transparentne działania są podstawą w budowaniu uczciwych relacji, procentujących wieloletnimi współpracami.

Dystrybutor

Iglotech Generalny Dystrybutor światowych marek.

Jako Generalny Dystrybutor oferujemy naszym klientom produkty takich marek jak Fuji Electric, Haier, Östberg. Jesteśmy producentem systemów wentylacyjnych Forvent. Posiadamy własne zaplecze produkcyjne oraz sieć hurtowni HVAC&R na terenie całej Polski.

Realizujemy sprzedaż na terenie całego kraju oraz do Klientów zagranicznych. Dostarczamy nowoczesne rozwiązania w zakresie klimatyzacji, chłodnictwa, wentylacji, a także odnawialnych źródeł energii (OZE).

Hurtownia

Jako hurtownia rozpoczęliśmy swoją działalność w 1993 r. i od tamtej pory prężnie rozwijamy się na terenie całej Polski. Już od 30 lat świadczymy profesjonalne i kompleksowe usługi z dziedziny HVAC&R.

Naszą przewagą konkurencyjną jest łączenie produkcji wraz z dystrybucją profesjonalnych i wysokiej klasy urządzeń. Przekłada się to na elastyczność pod względem potrzeb inwestorów, wykonawców czy projektantów.

Nasze marki własne

Jesteśmy generalnym i wyłącznym dystrybutorem naszych marek własnych, takich jak Neoheat, Forvent, Refcold, FlowSTAR, Fancold, Profesta i Frigoline.

Dzięki naszemu rozbudowanemu portoflio, jesteśmy jednym z największych liderów w dziedzinie HVAC&R. Dopasowujemy się do aktualnych potrzeb rynku oraz naszych Klientów i zapewniamy kompleksowe zaopatrzenie każdej inwestycji.

Własne centrum dystrybucyjno-logistyczne

Wraz z powstawaniem kolejnych oddziałów Iglotech zyskiwał na przestrzeni lat nowe powierzchnie magazynowe. Jednak to sprawne zarządzanie łańcuchem dostaw i śmiałe decyzje zagwarantowały firmie wysoką dostępność produktów i maksymalnie skrócone czasy dostaw. Powstały w 2022 magazyn w Swarożynie zabezpieczył potrzeby Polski północnej w najbardziej rotujące produkty. Dogodna lokalizacja przy autostradzie A1 zagwarantowała szybkie dostawy bezpośrednio do Klientów.

Stacja przetaczania czynników chłodniczych

Jesteśmy fachowym i solidnym dostawcą czynników chłodniczych na terenie całej Polski, ale również na terenie Unii Europejskiej. Jako jeden z liderów dystrybucji, posiadamy własną, nowoczesną stację przetaczania czynników chłodniczych.

Zaawansowana technologia związana z procesem przetaczania, jak i wysoko rozwinięta sieć dystrybucji pozwalają nam na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Historia

30 lat temu z pasji do tworzenia zrodził się pomysł na rodzinny biznes. Wstępne nieśmiałe założenia, odległe cele i jak się później okazało wiele wyzwań po drodze. Każdy kolejny rok przynosił nowe doświadczenia, coraz to większe realizacje i nowe kontakty, które z biegiem czasu stały się trwałymi, stabilnymi relacjami zarówno z Klientami, jak i Dostawcami.