Nowy wymiar ogrzewania. Powietrzne pompy ciepła i klimakonwektory Neoheat

Klimakonwektor neoheat

Ekologiczne i energooszczędne pompy ciepła to jeden z najlepszych sposobów na ogrzewanie domu, szczególnie w obecnym kryzysie energetycznym. Montaż pomp ciepła może przyczynić się do znacznego zmniejszenia wydatków na ogrzewanie w perspektywie kilku lat. W odróżnieniu od tradycyjnego systemu,  pozwala nie tylko na precyzyjną kontrolę temperatury w domu, ale może zapewnić także chłodzenie pomieszczeń. Jak dobrać do nich odbiorniki ciepła aby osiągnąć najlepsze efekty? Dominują ogrzewanie podłogowe oraz tradycyjne grzejniki – istnieje jednak trzecia droga – klimakonwektory, które mają najbardziej optymalne warunki dla pracy, dając pożądaną temperaturę przy znacznych oszczędnościach energii.

Klimakonwektor co to jest?

Klimakonwektor (inaczej – fan-coil) to urządzenie, które umożliwia utrzymanie wybranej temperatury w pomieszczeniu. Wyglądem przypomina tradycyjny grzejnik, jest jednak od niego mniejszy przy tej samej wydajności. Klimakonwektor do pompy ciepła stanowi bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jego praca opiera się na wodzie z systemu CO.

Klimakonwektory to jednak nie tylko alternatywa dla ogrzeawnia podłogowego czy kaloryferów, ale również urządzenie, które może zastąpić odrębny system klimatyzacji. W połączeniu z pompą ciepła, pozwala nie tylko efektywnie ogrzewać, ale również wydajnie chłodzić pomieszczenie.

Jak działa klimakonwektor? Na bazie wymiennika ciepła zasilanego wodą oraz wentylatora odpowiedzialnego za cyrkulację powietrza, które po ogrzaniu lub schłodzeniu zależnie od potrzeb jest pompowane do pomieszczenia w celu osiągnięcia zadanej temperatury. Takie działanie zapewnia szybką regulację temperatury i wysoki komfort cieplny.

Warto zauważyć, że nowoczesne modele, jak klimakonwektory NP Neoheat są bezobsługowe, za sprawą wewnętrznego czujnika, który mierzy poziom ciepła. Jeżeli jest ono inne niż ustawione– urządzenie automatycznie zmienia tryb działania w celu osiągnięcia właściwej temperatury. Po osiągnięciu oczekiwanego efektu – zmniejsza intensywność pracy w celu oszczędności energii, jednocześnie monitorując swoją wydajność grzewczą.

Klimakonwektor do pomp ciepła – lepszy niż ogrzewanie podłogowe?

Najczęściej inwestorzy wybierający pompy ciepła decydują się na niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe, czyli tzw. podłogowe. Przyjęło się, że jest to najefektywniejsze zestawienie (chociaż pompy ciepła Neoheat  równie skutecznie współpracują także z tradycyjnymi grzejnikami). Okazuje się jednak, że nie jest to jedyne rozwiązanie.

Klimakonwektory do pomp ciepła osiągają lepszą wydajność niż ogrzewanie podłogowe, a ponadto lepiej współpracują z pompami ciepła w trybie chłodzenia.

W systemie z zastosowanym ogrzewaniem podłogowym duża powierzchnia wymiany ciepła podłogi pozwala na zasilenie jej czynnikiem o temperaturze minimalnie wyższej od aktualnej temperatury rosy – czyli około 18-20 stopni C. Takie rozwiązanie wymaga jednak systematycznej kontroli wilgotności pomieszczenia. Ze względu na niewielką możliwą do wykorzystania moc chłodniczą nie zastąpi w pełni profesjonalnego systemu klimatyzacji, a jedynie umożliwi niewielkie obniżenie temperatury w budynku. W efekcie czego możliwości techniczne obniżenia temperatury nie będą mogły zostać w pełni wykorzystane. W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego klimakonwektor może skuteczniej schłodzić powietrze w pomieszczeniu, a ponadto dysponuje własnym systemem odprowadzania skroplin, który zapobiega powstawaniu wilgoci (która z kolei bywa problemem spotykanym przy układzie: pompa ciepła + grzejnik tradycyjny ze względu na ryzyko kondensacji pary wodnej zawartej w powietrzu).

Salon z klimakonwektorem neoheat

Klimakonwektor NP Neoheat – najważniejsze zalety

Urządzenie tego typu marki Neoheat przystosowano specjalnie z myślą o inwestorach, którzy nie tylko budują nowy dom, ale także modernizują już istniejący. Dzięki możliwości wykorzystania standardowej 2-rurowej instalacji grzewczej, jest możliwość zastosowania ich w istniejących budynkach przy okazji modernizacji systemu ogrzewania, co znacznie ułatwia montaż oraz wpływa na obniżenie kosztów.

Klimakonwektor Neoheat wyróżnia nie nowoczesny design i kompaktowe wymiary. Dzięki niewielkim gabarytom odbiorniki ciepła bez problemu umiejscowi się w każdej przestrzeni, nawet w małych pomieszczeniach. Klimakonwentory NP Neoheat dostępne są w wariantach 694 x 580 / 894 x 580 / 1094 x 580 / 1294 x 580 mm i każdy z nich ma zaledwie 130 mm grubości, co ma znaczenie również estetyczne.

Wysoka wydajność pozwala na zastosowanie go zamiast grzejników, przy ograniczonym miejscu zabudowy, dla przykładu klimakonwektor NP 1550 Neoheat o wymiarach 694 x 580 mm osiąga wydajność równą klasycznemu grzejnikowi 2-płytowemu o wymiarach 1200 x 600 mm.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów zapewnia szybką regulację temperatury i wysoki komfort cieplny, dzięki wymuszeniu przepływu powietrza przez wentylator.

Niski poziom głośności powoduje, że urządzenie podczas pracy zapewni użytkownikom komfort i spokojny sen.

Są przyjazne alergikom ponieważ przy ich zastosowaniu kurz nie unosi się na stałe w powietrzu jak dzieje się to przy ogrzewaniu podłogowym.

Wielką zaletą konstrukcyjną urządzenia jest także umieszczenie w nich wężownic z lamelami aluminiowymi o właściwościach hydrofilowych. Jest to rozwiązanie oparte na nanotechnologii i korzystające z tzw. efektu lotosu. Cząsteczki wody oraz zanieczyszczenia nie wnikają w głąb struktury ani nie odkładają się na powierzchni, a jedynie spływają, pomagając utrzymać czystość. Warto także wspomnieć o filtrach, które można łatwo wyjąć z obudowy, co również ułatwia konserwację urządzenia.

Klimakonwektory NP Neoheat są łatwe w obsłudze za sprawą czytelnego panelu LCD umieszczonego na obudowie. Pozwala on włączać i wyłączać urządzenie, ustawiać temperaturę czy prędkość wentylatora, ale także wybierać tryby pracy m.in. nocny czy osuszania.

Podsumowując Klimakonwektor Neoheat NP to gwarancja łatwego montażu, oszczędności miejsca oraz maksymalnego komfortu użytkowania.

Klimakonwektor do pompy ciepła Neoheat Eko Mono R290

Klimakonwektory NP Neoheat świetnie sprawdzą się z pompami ciepła Neoheat, szczególnie z najnowszą serią Eko Mono R290. Jest ona przeznaczona do ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej oraz należy do pomp rewersyjnych, czyli mogących także chłodzić budynek latem. Te wszystkie udogodnienia techniczne sprawiają, że współpraca z klimakonwektorami okaże się bardzo skuteczna i łatwa do wdrożenia.

Powietrzne pompy ciepła z tej serii korzystają z nowoczesnego czynnika chłodniczego R290. Jest to jeden z najbardziej wydajnych oraz przyjaznych środowisku produktów tego typu na rynku.