Produkcja elementów wentylacyjnych FORVENT

Firma Iglotech stała się producentem elementów wentylacyjnych, przejmując tę rolę od firmy Refsystem. Iglotech stawia na produkcję elementów wentylacyjnych, oraz na zapewnienie kompleksowego wyposażenia każdej instalacji, rozbudowuje halę i wyposaża ją w nowoczesne maszyny. Linia technologiczna Forvent zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych. Obecnie produkcja opiera się na polskich i zagranicznych maszynach.

W ofercie firmy Iglotech znajdują się:

 1. Kanały i kształtki kołowe
  (rury spiralne; kolana; trójniki i czwórniki; redukcje; nyple; mufy; króćce; odsadzki; zaślepki)
 2. Przewody elastyczne
  (elastyczne typu Alu i Sono; półelastyczne typu Flex)
 3. Akcesoria wentylacyjne
  (czerpnie i wyrzutnie dachowe; przepustnice wentylacyjne; króćce elastyczne; tłumiki; podstawy dachowe)
 4. Filtry powietrza, klapy rewizyjne oraz systemy montażowe

Produkcja elementów wentylacyjnych

Produkowane elementy instalacji wentylacyjnej FORVENT są najwyższej jakości. Spełniają wymagania Polskich Norm oraz posiadają Atest Higieniczny PZH.  

Rury spiralne produkowane w zakresie od 80 mm do 1250 mm dają ogromne możliwości projektowe. Wykonane są z taśmy ocynkowanej DX51, I gatunek w klasie ocynku Z275 (zgodnie z Polską Normą) w standardowej długości 3 m. W celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości na podciśnienie, w rurach od średnicy 250 mm stosuje się zewnętrzne przetłoczenie. Natomiast w rurach od średnicy 500 mm przetłoczenie jest podwójne. Oczywiście istnieje możliwość wykonania rury pod indywidualne zamówienie Klienta  (z innego materiału lub w innej długości). Kształtki kołowe, jak również przewody i kształtki prostokątne produkowane są  z blachy ocynkowanej DX51. Gwarancją jest zastosowanie  blachy I gatunku w klasie ocynku Z275. Kształtki kołowe produkowane w zakresie średnic 80 mm do 1250 mm można wykonać z innego materiału: kwasoodpornego bądź z aluminium.

Produkcja Forvent

Park maszynowy linii Forvent jest jednym z niewielu, który posiada niezwykle precyzyjne maszyny najwyższej klasy. Należą do nich: 

 • Maszyny do produkcji kształtek kołowych firm SPIRO INTERNATIONAL SA, Gorelocker.
 • Maszyna do wycinania segmentów kolan Delta-2-Spiro.
 • Maszyna do zwijania segmentów TTM.
 • Zgrzewarka liniowa Andritz.
 • Maszyna do zamykania zamków kolan segmentowych TTM.
 • Maszyna do zakładania uszczelek i wyoblania brzegu TTM.
 • Maszyny do produkcji kanałów wentylacyjnych firm Wammes i Engel jest to jedna z niewielu maszyn na rynku polskim, które produkują kanał wentylacyjny już z wywiniętą ramką.  Maszyna zapewnia wyższą klasę szczelności kanałów oraz znacznie skraca czas produkcji.
 • Maszyna do produkcji rur spiralnych firmy TORMEC typ TUBO-S, Tubeformer Smart 1602 – Precyzyjnie wykonane maszyny sprawiają, że produkt końcowy wyprodukowany jest z bardzo dużą dokładnością i starannością.
 • Maszyna AUTO FOLD 516 służy do produkcji kanałów prostokątnych o szer. 1500 mm z blachy o grubości do 1,6 mm.
 • Prasa krawędziowa TrueBend Trumpf 3120 wyposażona została w sensorowy przyrząd do pomiaru kąta gięcia ACB oraz sterowanie numeryczne co gwarantuje precyzyjny kąt gięcia.  Zastosowana technika sensorowa jest technologią opracowaną i opatentowaną przez firmę Trumpf.  Maksymalna grubość giętych elementów wynosi 4 mm, natomiast siła docisku jest równa 1200 kN.  Dokładność maszyny wskazują parametry Oś Y  +/- 0,01 mm, Oś X  +/- 0,05 mm, Oś R  +/- 0,1 mm.
 • Maszyna do produkcji kształtek wentylacyjnych SPIRAL GASKET-SP2 jest przeznaczona do obróbki kształtowej zakończeń kanałów wentylacyjnych (kształtowanie końcowe), kształtuje rowek uszczelniający w elementach kanału wentylacyjnego i mocuję uszczelnienie o profilu L-kształtnym pod jego zwijana krawędzią.
 • Wycinarka plazmowa CNC STIG1500  firmy Stigal przeznaczona jest do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej. Max grubość ciętej stali wynosi 8 mm. Dokładność pozycjonowania 0,05 mm.
 • Automatyczna walcarka do blachy AUTOROLL oraz maszyny Spiro® przeznaczone do produkcji okrągłych kolan segmentowych, okrągłych redukcji wentylacyjnych, dekli lub kołnierzy stosowanych w systemach wentylacyjnych.

Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie całego asortymentu niezbędnego do zmontowania kompletnej instalacji wentylacyjnej. Sprzyja to szybkiej realizacji zamówienia oraz całkowitej kontroli nad jakością wykonanych produktów.

Iglotech dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, pomp ciepła, chłodnictwa, czynników chłodniczych, obejmujące nowoczesne produkty oraz najwyższy poziom obsługi i doradztwa technicznego.

Produkcja elementów wentylacyjnych Forvent odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Grudziądzu, który stale się rozwija i sukcesywnie powiększa swoją ofertę.