Klimatyzator Fuji Electric z dofinansowaniem!

Klimatyzatory ścienne KMCDN od Fuji Electric spełniają wymogi techniczne programu dotacyjnego Czyste Powietrze. Uzyskały pozytywną weryfikację Instytutu Ochrony Środowiska, dzięki czemu zamieszczone zostały na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów.

Lista ZUM

Lista ZUM programu Czyste Powietrze – co musisz o niej wiedzieć?

Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów to ogólnodostępna baza urządzeń i instalacji o wysokich parametrach energooszczędności i niskiej emisyjności, stworzona przez Instytut Ochrony Środowiska. Parametry mieszczących się tam urządzeń zostały zweryfikowane przez niezależnych ekspertów, co czyni listę profesjonalną i godną zaufania. Nie ma ona charakteru reklamowego. Na liście znaleźć można szereg urządzeń przyjaznych środowisku naturalnemu. Umieszczono na niej różnego rodzaju urządzenia grzewcze, w tym również bezemisyjne oraz te, które funkcjonują przy wykorzystywaniu energii odnawialnej. Do ostatniej grupy zaliczają się m.in.  panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Wybierając klimatyzator KMCDN Nordic od Fuji Electric znajdujący się na liście ZUM zyskujesz gwarancję, że spełnia  wymogi techniczne programu „Czyste Powietrze”.

Nasze urządzenia na liście ZUM możesz sprawdzić TUTAJ.

Lista ZUM. Skorzystaj z pomocy on-line

Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów pozwala znacznie zaoszczędzić czas. Bez niej dobierając sprzęty do swojego domu, musiałbyś samodzielnie weryfikować zgodność każdego z nich z wymogami przedstawionymi w programie dotacyjnym „Czyste Powietrze”. Dzięki bazie ZUM wszystkie odpowiednie urządzenia masz pod ręką.

Dodatkowo na dedykowanej stronie znajdziesz wszelkie niezbędne parametry, oraz przekierowania do stron producentów. Tam z kolei mieści się pełna lista autoryzowanych dystrybutorów oraz partnerów. Wystarczy kilka kolejnych kliknięć, by kupić wybrane urządzenie – proces jest ułatwiony do maksimum!

Czyste Powietrze – dlaczego warto zostać beneficjentem programu?

Program „Czyste Powietrze” to rządowy program mający wesprzeć termomodernizację budownictwa oraz wymianę źródeł ciepła na rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Spełniając określone wymogi, możemy uzyskać specjalne dofinansowanie naszej inwestycji.

Warto zainteresować się tą formą wsparcia, ponieważ wymiana koniecznych urządzeń na bardziej energooszczędne to przede wszystkim korzyść względem naszych oszczędności. Uzyskane z dofinansowania środki znacznie pomogą przejść przez odpowiednią modernizację. A dzięki m.in. liście ZUM – proces wyboru właściwego urządzenia stał się znacznie łatwiejszy.

Czyste Powietrze - infografika

Czyste Powietrze – czy można zyskać dofinansowanie na  klimatyzator?

Warto wiedzieć, że klimatyzator jest pompą ciepła typu powietrze-powietrze. W dużym uproszczeniu oznacza to, że urządzenie pobiera energię z zewnątrz, która zostaje przekazana bezpośrednio do wnętrza budynku. Podstawową funkcją każdego klimatyzatora jest chłodzenie powietrza, jednak nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by równie wydajnie je ogrzać. I właśnie dzięki temu można uzyskać na nie dofinansowanie.  Program „Czyste Powietrze” umożliwia zdobycie wsparcia finansowego na wymianę mało wydajnego i wysokoemisyjnego systemu grzewczego na urządzenia ekologiczne, czyli takie, które są energooszczędne i niskoemisyjne. Pompa ciepła typu powietrze-powietrze spełnia te wymogi.

Należy pamiętać, że każda pompa ciepła jest bez emisyjna i służy do ogrzewania, dlatego też klimatyzatory, jako pompa ciepła powietrze-powietrze z funkcją grzania mogą takie dofinansowanie otrzymać.

Czyste Powietrze – kto uzyska dofinansowanie na zakup klimatyzatora?

Z dofinansowania programu mogą skorzystać właściciele bądź współwłaściciele budynków mieszkalnych-jednorodzinnych. Podstawą uzyskania dotacji jest wymiana starego, nieefektywnego źródła ciepła. W przypadku zakupu i montażu klimatyzatora maksymalna kwota dofinansowania wynosi  do 9 000 zł.

KMCDN Nordic

KMCDN Nordic – dowiedź się więcej

Klimatyzator ścienny KMCDN Nordic Fuji Electric będzie doskonałym wyborem. Model spełnia niezbędne wymogi techniczne, by zyskać dofinansowanie, a dodatkowo uniwersalny wygląd urządzenia sprawi, że idealnie wpasuje się w wystrój każdego wnętrza.

Swoją nazwę klimatyzator zawdzięcza wyjątkowemu przystosowaniu do pracy w szczególnie niskich temperaturach.

Klimatyzator Nordic umożliwia zarówno chłodzenie domu, jak i jego ogrzewanie w sezonie zimowym.

Projektantom udało się osiągnąć wzorową wydajność przez zastosowanie nowoczesnej konstrukcji. Największą rolę odgrywa dodatkowa grzałka podstawy oraz powiększony skraplacz. Dzięki nim nawet -25°C na dworze nie jest przeszkodą dla KMCDN Nordic! Przy takiej temperaturze urządzenie w trybie grzania utrzymuje pełną wydajność!

Warto również przyjrzeć się dostępnym trybom pracy klimatyzatora. Może on funkcjonować na ustawieniach ekonomicznych, korzystniej zarządzających zużywaną energią, a tym samym pozwalając na dodatkowe oszczędności. Jednakże, w razie potrzeby, KMCDN Nordic można również uruchomić w trybie pełnej mocy. Umożliwia on znacznie szybsze osiągnięcie docelowej temperatury niż normalnie.

Ponadto klimatyzator został zautomatyzowany, dlatego jego działanie nie wymaga praktycznie ingerencji użytkownika. Tryby pracy zmieniają się w zależności od potrzeb, a w połączeniu z programatorem czasowym (dobowym, nocnym oraz tygodniowym) użytkownik może dostosować pracę urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb. Bezproblemowo ustawi harmonogram działania urządzenia, co pozwala na maksymalizację oszczędności. Dodatkowo dzięki zamontowanym wewnątrz filtrom użytkownik ma pewność, że powietrze przenoszone do jego domu jest czyste i przefiltrowane, wolne od zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz. Specjalna konstrukcja klimatyzatora eliminuje również przepływ turbulentny i zapewnia wyjątkowo cichą pracę – KMCDN Nordic będzie cicho i spokojnie towarzyszył domownikom, każdego dnia poprawiając ich komfort życia i to właśnie czyni go bardzo dobrym kandydatem do kupna!