Jaki klimatyzator dla alergika?

Przy wyborze klimatyzatora zawsze patrzymy na jego cenę i główne funkcję. Jednak nowoczesne klimatyzatory oferują nam bardzo dużo rozwiązań, dzięki którym w swoim domu możemy mieć czyste powietrze wolne od zanieczyszczeń. Najprostszym sposobem obrony przed szkodliwymi bądź uciążliwymi dla zdrowia substancjami we własnym środowisku domowym jest zastosowanie indywidualnych klimatyzatorów z odpowiednio dobranym zestawem filtracyjnym. Obecnie producenci oferują szereg rozwiązań rozmaitych filtrów, które w bardzo znaczący sposób pozwalają poprawić jakość środowiska wewnętrznego.

Dobry klimatyzator dla alergika – klimatyzator ścienny

Tak więc jeżeli Ty lub Twoi domownicy cały czas walczycie z alergenami w swoim domu to przyjrzyj się uważniej typom klimatyzacji Split, a dokładnie  klimatyzatorom ściennym. Klimatyzator ścienny posiada wiele filtrów dedykowanych dla alergika.

Klimatyzator i oczyszczacz powietrz 2w1

Jeżeli zależy Ci na czystym i sterylnym powietrzu w pomieszczeniu – szczególnie tam, gdzie przebywa dużo ludzi – to warto dokładniej przyjrzeć się filtrom w  klimatyzatorze, które są odpowiedzialne za czyste powietrze w naszym domu. Jednym z  klimatyzatorów ściennych godnym uwagi jest JADE Plus firmy Haier czyli klimatyzator, który wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania oczyszczania powietrza.

Wydajność oczyszczania jest równie wysoka jak w przypadku najbardziej profesjonalnych urządzeń przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Zainstalowany czujnik jakości powietrza pozwala na pełną kontrolę czystości, automatycznie wykrywając zanieczyszczenia. Ponadto klimatyzator JADE Plus posiada 2 technologie oczyszczania, technologia oczyszczania powietrza SELF PURIFY™ z filtrem IFD oraz technologia oczyszczania urządzenia SELF CLEAN™ . Działanie urządzenia sprawia, że przestrzeń wolna jest od szkodliwych substancji, roztoczy, pyłków, zarodników grzybów i bakterii. Klimatyzator jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka higiena. Dodatkowo urządzenie oferuje 4 tryby pracy: chłodzenie, ogrzewanie, oczyszczanie oraz osuszanie. Sterowanie jednostką może odbywać się za pomocą bezprzewodowego pilota, a także poprzez Wi-Fi. Głośność pracy klimatyzatora wynosi tylko 16 dB, a praca urządzenia oparta jest na ekologicznym czynniki R32.

SELF PURIFY – technologia oczyszczania powietrza

Seria klimatyzatorów JADE Plus jest wyposażona w zaawansowaną technologię SELF PURIFY, która jest odpowiedzialna za skuteczne oczyszczanie powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Siatka filtrująca IFD zapewnia większą zdolność usuwania zanieczyszczeń w powietrzu. Składa się z  7000 otworów do pochłaniania pyłu oraz innych zanieczyszczeń.

Pomiar skuteczności oczyszczania powietrza  z funkcją SELF PURIFY wg CADR (Clean Air Deliver Rate) wynosi nawet 300m³/h. Oznacza to, że wydajność oczyszczania powietrza jest równie wysoka, jak w przypadku profesjonalnych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku. Włączona funkcja oczyszczania generuje elektryczność statyczną absorbującą zanieczyszczenia w powietrzu – powodując przyciąganie pyłu. System oczyszczania sprawia, że JADE Plus jest idealnym klimatyzatorem dla alergika. Moduł z filtrem IFD można łatwo odłączyć i ponownie wykorzystać po umyciu. Zobacz również klimatyzator z wirusobójczą LAMPĄ UV-C.

Technologia oczyszczania urządzenia – SELF CLEAN

Klimatyzator może zostać wykorzystany nie tylko do oczyszczenia powietrza w pomieszczeniu z bakterii, wirusów i zapachów, lecz także do oczyszczenia z nich wymiennika ciepła w klimatyzatorze.

Klimatyzatory ścienne Haier posiadają innowacyjną technologię SELF CLEAN. To funkcja samoczyszcząca, pozwalająca na sprawniejsze i wygodniejsze użytkowanie urządzenia.

To rozwiązanie polega na usuwaniu gromadzących się zanieczyszczeń na parowniku. Wilgotne powietrze zamraża powierzchnię wymiennika i usuwa osad w momencie rozmrażania. Zabrudzenia sprzyjają rozwojowi bakterii, wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu i obniżają zdolność chłodniczą nawet o 15-30%SELF CLEAN zapewnia wysoką wydajność energetyczną i zachowuje urządzenie w czystości.

Jaki klimatyzator dla alergika? Przy zakupie zapytaj o zainstalowane filtry

Na koniec rozważań o tym, jaki klimatyzator wybrać dla alergika, mamy jeszcze bardzo ważną uwagę. Pamiętaj, aby przed zakupem klimatyzatora, w którym chciałbyś mieć filtry antybakteryjne, koniecznie upewnij się, czy te elementy na pewno będą zamontowane w urządzeniu.

Dlaczego to ważne? Dlatego, że niektóre  filtry nie są wyposażone w standardzie tylko są opcją i trzeba je po prostu oddzielnie zamówić.

Musimy również pamiętać, że każdy klimatyzator dla alergika należy regularnie czyścić, aby nie dopuścić do zalęgnięcia się pleśni i grzybów. Podsumowując, komfort życia alergika może ulec zdecydowanemu polepszeniu. Odpowiedni rodzaj klimatyzacji oraz dbałość o stan urządzeń są tutaj na wagę złota. Pozytywne efekty odczujemy już po pierwszych dniach używania klimatyzatora w naszym domu.