Drzwi chłodnicze i mroźnicze Refra

W ofercie Iglotech pojawiły się drzwi chłodnicze i mroźnicze znanego i cenionego producenta Refra. Jest to odpowiedź na potrzebę rynku i klientów, którzy coraz częściej pytają o drzwi dla chłodni i komór o wysokiej wytrzymałości i szczelności. Refra od wielu lat produkuje i rozwija swoje produkty, dzięki  nowoczesnemu parkowi maszynowemu i doświadczonemu zespołowi inżynierów. Skuteczność i bezawaryjność drzwi chłodniczych oferowanych przez Refrę jest wynikiem wielu lat badań i bliskiego kontaktu z klientami.

Drzwi chłodnicze Refra

Drzwi chłodnicze i mroźnicze oferowane przez Iglotech to modele najczęściej wykorzystywane w chłodniach – drzwi chłodnicze zawiasowe przeznaczone do temperatur powyżej 0⁰C oraz drzwi mroźnicze przeznaczone do komór do -40⁰C. Drzwi wykończone są blachą stalową, powlekane są poliestrem i wyposażone w ościeżnice typu E (w ofercie znajduje się 5 typów ościeżnic). Dostępne są także drzwi chłodnicze i mroźnicze o niestandardowych wymiarach, w wersji przesuwnej, wahadłowej, podwójnej i otwieranej w lewą albo prawą stronę. Do drzwi chłodniczych i drzwi mroźniczych Refra możliwe jest także podłączenie automatyki.

Drzwi chłodnicze. Montaż

Oferowane drzwi chłodnicze i drzwi mroźnicze są produktami gotowymi do montażu. Łatwy montaż drzwi umożliwiony jest dzięki nowoczesnej konstrukcji i ościeżnicy wchodzącej w skład zestawu, co nie wymaga dobierania  tego elementu. Łatwy montaż i serwis drzwi chłodniczych to duża zaleta systemów Refra i jest wynikiem stałego kontaktu z klientem. Do produktu dołączone są niezbędne akcesoria montażowe, co znacznie usprawnia cały proces montażu drzwi chłodniczych.

Drzwi chłodnicze DP. Specyfikacja

Drzwi chłodnicze DP przeznaczone są do komór chłodniczych o temperaturach 0⁰C i powyżej. Wykonane są szczelnie z blachy stalowej o grubości 0,5 mm i powlekane lakierem poliestrowym. Drzwi chłodnicze DP wypełnione są pianką poliuretanową (43 kg/m3) o grubości 68 mm. Wyposażone są w zamek, który może otworzyć drzwi chłodnicze od wewnątrz w razie niebezpieczeństwa. Zawiasy drzwi chłodniczych można regulować i podnosić po otwarciu, dzięki specjalnej funkcji. Ten model używa określonych typów progów: X1 i X3. Istnieją dwie możliwości wykończenia powierzchni – ze stali nierdzewnej lub włókna szklanego, według preferencji klienta i warunków zastosowania. Rama drzwi chłodniczych wykonana jest z tworzywa sztucznego spawanego termicznie (45⁰) do grubości 60-80 mm. Największe drzwi chłodnicze mogą mieć wymiary 1500 mm szerokości (3000 mm dla drzwi chłodniczych dwuskrzydłowych) i 2500 mm wysokości.

Drzwi mroźnicze DM25. Specyfikacja

Drzwi mroźnicze DM25 przeznaczone są do komór mroźniczych o temperaturze w zakresie od 0⁰C do -25⁰C. Wykończone są standardowym i trwałym materiałem w tego typu drzwiach mroźniczych – blachą stalową o grubości 0,5 mm i powlekane podobnie jak drzwi chłodnicze lakierem poliestrowym. Drzwi mroźnicze wypełnione są pianką poliuretanową (43 kg/m3) o grubości 121 mm. Wyposażone są w uszczelkę zawierającą kabel grzewczy oraz zamek, który można otworzyć od wewnątrz w razie zaistniałej potrzeby. Zawiasy drzwi mroźniczych są regulowane, a ich funkcjonalność pozwala na ich podnoszenie po otwarciu. Ten model drzwi używa określonych typów progów: X1 i X3. Wykończone mogą być zarówno ze stali nierdzewnej, jak i włókna szklanego w zależności od wymogów i decyzji klienta. Rama drzwi mroźniczych wykonana jest z tworzywa sztucznego spawanego termicznie (45⁰) do grubości 100-120 mm. Wymiary drzwi mroźniczych mogą wynosić 1500 mm w szerokości (3000 mm dla drzwi mroźniczych dwuskrzydłowych) i 2500 mm wysokości.

REFRA – producent drzwi chłodniczych i mroźniczych!

Refra to dynamicznie rozwijająca się firma na Litwie z dwiema fabrykami o łącznej powierzchni 15,000 m2 i zatrudniająca ponad 200 pracowników. Ponad 20 letnie doświadczenie na rynku, pozwala osiągać obroty rzędu 14M EUR, co wskazuje na jakość wykonania drzwi. To co najbardziej  charakteryzuje firmę to szeroki wybór produktów i możliwość produkcji niestandardowej, dopasowanej do potrzeb klienta. W drzwiach chłodniczych i mroźniczych wykorzystywane są tylko elementy od sprawdzonych producentów takich jak: sprężarki Bitzer, pompy Wilo, wężownice Wieland, sterowniki Carel i Danfoss, wentylatory Ziehl-Abegg czy akcesoria do drzwi marki MTH. Produkty Refra spełniają wszystkie normy europejskie i dzięki temu cieszą się dużą popularnością na największych światowych rynkach m.in. Niemieckim, Rosyjskim i Brytyjskim oraz w Skandynawii.

W ofercie Iglotech znajdują się:

  • drzwi chłodnicze zawiasowe
  • drzwi chłodnicze przesuwne
  • drzwi chłodnicze wahadłowe
  • drzwi mroźnicze zawiasowe
  • drzwi mroźnicze przesuwne

Drzwi chłodnicze i mroźnicze mogą być w wersjach jedno- lub dwuskrzydłowych.

Iglotech jest wyłącznym dystrybutorem drzwi chłodniczych i mroźniczych Refra w Polsce.