Certyfikaty energooszczędności dla produktów Iglotech

Pompy Ciepła Neoheat Neoheat oraz centrale wentylacyjne Östberg oraz Neovent  zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem parametrów energooszczędności przez niezależnych ekspertów Polskiego Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych (PolREFF), dzięki czemu znalazły się na liście WIRTUALNEGO DORADCY TECHNOLOGICZNEGO i otrzymały CERTYFIKATY TECHNOLOGII ENERGOOSZCZĘDNEJ.

Urządzenie wsparte ze środków PolREFF

Polski Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych (PolREFF) oferuje finansowanie na realizację inwestycji zmniejszających zużycie energii w budynkach mieszkalnych. Kredyty można uzyskać w bankach uczestniczących w programie.

Inżynierowie PolREFF wyselekcjonowali i zweryfikowali urządzenia i produkty energooszczędne, a następnie udostępnili je na liście Wirtualnego Doradcy Technologicznego. Wszystkie prezentowane urządzenia spełniają parametry techniczne wymagane przez program Czyste Powietrze oraz Ulgę Termomodernizacyjną, co sprawia, że realizujący inwestycję mogą liczyć zarówno na ulgę podatkową, jak i dotację (po spełnieniu pozostałych wymogów programu).

Korzyści z udziału w programie:
  1. DOTACJE – korzystając z kredytu oferowanego przez jeden z banków uczestniczących w programie PolREFF  może liczyć na dotację w ramach programu Czyste Powietrze.
  2. ZWROT PODATKU – wszystkie produkty energooszczędne znajdujące się na Wirtualnym Doradcy Technologicznym  kwalifikują się do otrzymania Ulgi Termomodernizacyjnej.
  3. MNIEJSZE OPŁATY ZA ENERGIĘ – inwestycje termomodernizacyjne  przyczyniają się do realnych oszczędności na rachunkach za prąd i ogrzewaniu. 
  4. DARMOWE DORADZTWO TECHNOLOGICZNE – można skorzystać z darmowego wsparcia technicznego  w postaci m.in. Wirtualnego Doradcy Technologicznego (czyli zbioru urządzeń zweryfikowanych pod kątem parametrów energooszczędnych), czy też kalkulatora Oszczędności Energii.
  5. OCHRONA ŚRODOWISKA – program PolREFF wspomaga „zielone” inwestycje, które zmniejszają emisję CO2 oraz SMOG.

Energooszczędność naszych pomp ciepła oraz central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła zostały poświadczone certyfikatem technologii energooszczędnej:

Certyfikat energooszczędności

Certyfikaty dostępne są na stronie programu www.polreff.org oraz na naszych stronach internetowych: www.neovent.pl / www.neoheat.pl

Program PolREFF to kolejny program wsparcia, obok dofinansowania z programu “Czyste Powietrze” i możliwości skorzystania z Ulgi termomodernizacyjnej, na działania związane z promocją energooszczędnych rozwiązań oraz walki ze smogiem.