Brylanty Polskiej Gospodarki dla Iglotech za 2020!

Iglotech – Brylant Polskiej Gospodarki!

Nasza firma otrzymała nagrodę Brylanty Polskiej Gospodarki 2020. Jest to kolejne wyróżnienie na koncie spółki udowadniające, że ciężka praca i wytrwałe dążenie do celu z czasem musi przynieść wymierne rezultaty.

Brylanty Polskiej Gospodarki

W przeszłości Iglotech został doceniony w takich konkursach jak: Diament Miesięcznika Forbes, Lider Instalacji, Delta 2019, Delta 2020, Orły Hurtownictwa, Gazele Biznesu 2018, Gazele Biznesu 2019, Firma Przyjazna Nauce. Każdy z otrzymanych tytułów to kamień milowy świadczący o długiej drodze, którą przebyliśmy, by zajmować obecną, wysoką pozycję jako hurtownia HVAC&R.

Brylanty Polskiej Gospodarki - organizacje

Nagrody branżowe to wyjątkowa rekomendacja w kontaktach handlowych, która ma duże znaczenie zarówno w dotychczasowych, jak i nowych współpracach biznesowych. Dzięki pozyskiwanym wyróżnieniom nasi kontrahenci wiedzą, że Iglotech to sieć hurtowni z niemal 30-letnim doświadczeniem w branży HVAC&R i ugruntowaną, stabilną pozycją na rynku – podkreśla Rafał Ostrowski, Prezes Iglotech Sp. z o. o.

Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 – o inicjatywie

Czym są Brylanty Polskiej Gospodarki i jak przyznawane jest to wyróżnienie? Inicjatywa prowadzona jest przez Instytut Europejskiego Biznesu. W ciągu minionych lat wytypowani eksperci przeanalizowali już przeszło 200 tys. polskich przedsiębiorstw. Instytucja bada firmy na podstawie danych finansowych pozyskanych z Krajowego Rejestru Sądowego. Umożliwiają one utworzenie wiarygodnych wskaźników oraz opracowanie metodologii, które pomagają oszacować realną wartość rynkową polskich przedsiębiorstw. Jest ona najważniejszym wykładnikiem służącym do wyboru laureatów konkursu.

Jak to wszystko się zaczęło, czyli słowo o historii firmy Iglotech

Spoglądając na dzisiejsze osiągnięcia, początki naszej działalności wydają się bardzo odległe. Iglotech został stworzony w 1993 r. przez Leszka Bystrzyckiego i Rafała Ostrowskiego. Siedzibę przedsiębiorstwa zlokalizowano w Kwidzynie. Firma dysponuje obecnie również 13 filiami w całym kraju oraz obsługuje Klientów zagranicznych. Ponadto posiada 7 marek własnych (NeoheatRefcoldFancold; FlowstarProfestaFrigoline i Forvent), a także jest generalnym dystrybutorem Fuji Electric w Polsce. Iglotech utworzył również nowoczesny park maszynowy zlokalizowany w Grudziądzu. Stawiamy na produkcję elementów wentylacyjnych oraz na zapewnienie kompleksowego wyposażenia każdej instalacji, rozbudowujemy halę i wzbogacamy ją w nowoczesne maszyny. Linia technologiczna Forvent gwarantuje wysokiej jakości rozwiązania w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych. Jesteśmy także członkiem najbardziej opiniotwórczych organizacji branżowych w kraju, takich jak: Stowarzyszenia Polska Wentylacja, Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła oraz Krajowego Forum Chłodnictwa.